Квіти у полі, там де Крути...


Чергове засідання клубу "Краєзнавчі студії" було присвячене вшануванню пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. У пам'яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів - 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців - 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами. 

У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежної своєї Вітчизни. Потяги, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія тривожно сигналять... Немов будять нашу пам'ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави. Передчасно зів'ялий цвіт, юні романтики... В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка, це - символ нескореного духу нашої нації.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх -
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих...
Студенти Вінницького технічного коледжу з задоволенням та цікавим інтересом слухали розповіді друзів нашої бібліотеки: директора Центру історії Вінниці Олександра Федоришена та дослідника-реконструктора доби УНР В'ячеслава Желіховського. В бою під Крутами приймали участь і вінниччани, серед них і Валентин Отамановський - історик, краєзнавець, дослідник, чиє ім'я носить вулиця нашого міста. Також студенти мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою "Стогнали Крути, молився вітер".Усі присутні пом'янули героїв Крут хвилиною мовчання. Вічна слава героям Крут!













Коментарі